Yhteystiedot

Pyhäjärven keilahalli
Mustaparrantie 1
PYHÄSALMI 86800

040-653 1077

pyhasalmenkeilahalli@gmail.com

Avoinna

Ma Suljettu
Ti-To 12:00-19:00
Pe 12:00-20:00
La 12:00-20:00
Su Suljettu
Hohtokeilaus:
Pe 18:00-20:00
La 18:00-20:00


16.8.2012 alkaen

Käyntejä kotisivuilla:873584 kpl

Uutiset

19.2.2024Pyhänet pottikisan loppujärjestysLue lisää »16.2.2024Pyhänet pottikisan finalistit selvilläLue lisää »16.1.2024Puulaakin pudotuspelien parit selvilläLue lisää »4.1.2024Veteraaani kuppi alkaa...Lue lisää »21.12.2023K-Market Pyhäjärvi finaali lopputuloksetLue lisää »15.12.2023K-Market Pyhäjärvi pottikisan finalistitLue lisää »24.11.2023Eero veteraani kupin voittoonLue lisää »24.10.2023Lauri Jauhiainen Rauta Sport kisan voittoonLue lisää »

Eläkeliiton piirinmestaruus kilpailun tulokset

18.04.2023

Eläkeliiton Pohjois-Pohjanmaan piirin keilailun mestaruuskilpailut 13.-14.4.2023 Pyhäjärvellä

TULOKSET

Miehet rekisteröityneet Tulos Tasoitus Yhteensä

1. Seppo Ravantti Pyhäjärvi 1179 42 1221

2. Teuvo Turtiainen Ylivieska 1126 90 1216

3. Rauno Kärkinen Ylivieska 1093 84 1177

4. Seppo Peltoniemi Kuusamo 989 132 1121

5. Markku Pietikäinen Nivala 1024 66 1090

6. Teijo Karjalainen Kuusamo 1010 78 1088

7. Heikki Kononen Ylivieska 987 78 1065

8. Pekka Marjakangas Alavieska 996 48 1044

9. Hannu Korpela Nivala 965 72 1037

10. Pekka Ahveninen Nivala 953 78 1031

11. Lauri Jauhiainen Pyhäjärvi 1002 18 1020

12, Juhani Perkkiö Ylivieska 884 120 1004

13. Antero Erkkilä Nivala 947 42 989

14. Arvo Kärkkäinen Oulu 899 84 983

15. Hannu Nissinen Ylivieska 872 54 926

16. Kari Mustaniemi Kuusamo 852 72 924

17. Heikki Kaarlela Nivala 713 66 779

18. Immo Laihola Kuusamo 718 54 772

 

Naiset rekisteröityneet

1. Raija Pöntinen Oulu 1026 66 1092

2. Eija Marjakangas Alavieska 967 30 997

3. Marjatta Kaarlela Nivala 893 60 953

Miehet ei-rekisteröityneet

1. Pauli Pesonen Pyhäjärvi 1034 72 1106

2. Mauri Häggman Pyhäjärvi 1015 72 1087

3. Tapani Röytiö Pyhäjärvi 1013 54 1067

4. Esa Kumpulainen Pyhäjärvi 999 48 1047

5. Juhani Hiltunen Oulu 927 102 1029

6. Eero Malila Pyhäjärvi 967 45 1012

7. Ale Hyvönen Pyhäjärvi 885 114 999

8. Heikki Sirviö Pyhäjärvi 856 126 982

9. Eero Lehtola Pyhäjärvi 795 126 921

10. Pertti Niemelä Pyhäjärvi 828 72 900

11. Rauno Vehkalahti Pyhäjärvi 799 84 883

12. Erkki Pyhtilä Pyhäjärvi 809 66 875

13. Pentti Haukivaara Taivalkoski 784 90 874

14. Matti Eskelinen Oulu 794 78 872

15. Esko Korhonen Oulu 657 90 747

 

Naiset ei-rekisteröityneet

 

1. Taimi Piirainen Pyhäjärvi 970 78 1048

2. Leena Matilainen Pyhäjärvi 937 42 979

3. Tuulikki Matilainen Pyhäjärvi 865 66 931

4. Liisa Hiltunen Oulu 632 72 704

5. Pirkko Kouvalainen Pyhäjärvi 675 126 801

 

Yhdistysten välinen joukkuekilpailu

  1. Pyhäjärvi 4481

  2. Ylivieska 4462

  3. Nivala 4147

  4. Oulu 3976

  5. Kuusamo 3905

19.02.2024Pyhänet pottikisan loppujärjestys
16.02.2024Pyhänet pottikisan finalistit selvillä
16.01.2024Puulaakin pudotuspelien parit selvillä
04.01.2024Veteraaani kuppi alkaa...
21.12.2023K-Market Pyhäjärvi finaali lopputulokset
15.12.2023K-Market Pyhäjärvi pottikisan finalistit
24.11.2023Eero veteraani kupin voittoon
24.10.2023Lauri Jauhiainen Rauta Sport kisan voittoon
21.10.2023Rauta Spot pottikisan finalistit selvillä
30.09.2023Puulaakin otteluohjelma julkaistu

Siirry arkistoon »